Τετάρτη 4 Νοεμβρίου 2015

Αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό η Ντιναμό!!

Την ήττα με σκορ 3-1, που αδικεί την εικόνα του, γνώρισε ο Ολυμπιακός από τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο Ρέντη, πληρώνοντας το κακό ξεκίνημα (0-2 στο 12’) και τις χαμένες ευκαιρίες στην συνέχεια.

Αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό η Ντιναμό
Αναπάντεχη εξέλιξη είχε για τον Ολυμπιακό η αναμέτρηση με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ, για την 4η αγωνιστική του Youth League.

Η κροατική ομάδα αιφνιδίασε με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με την αντεπίθεση των «ερυθρολεύκων» να πηγαίνει στράφι λόγω των χαμένων ευκαιριών και τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το «διπλό» (1-3) από το Ρέντη.

Η ασθενή απόκρουση του Γαβαλά στο σουτ του Πίσιτς επέτρεψε στον Μπόζιτς να σκοράρει από κοντά μόλις στο 2ο λεπτό και λίγα λεπτά αργότερα ήρθε ο Γκόγιακ να πετύχει ένα ακόμη τέρμα, με προβολή (11’) κάνοντας το 0-2. Οι Πειραιώτες συνήλθαν, μείωσαν με τον Μεγαρίτη, πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά το τρίτο γκολ της Ντιναμό (πάλι με δράστη τον Γκόγιακ) στο 85' εξανέμισε και τις τελευταίες πιθανότητες για ένα θετικό αποτέλεσμα.

Έτσι η ομάδα του Βασίλη Βούζα παρέμεινε στους 4 βαθμούς. Στο άλλο ματς του ομίλου, Μπάγερν Μονάχου και Άρσεναλ ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1. *Πηγή: sport-fm.gr*