Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Νευριασμένος Άρης!!

Νευριασμένος Άρης

Με το γκάζι… πατημένο έκλεισε τον πρώτο γύρο ο Άρης. Οι «κίτρινοι» σάρωσαν τον Έβρο Σουφλίου με σκορ 5-0 κι επέστρεψαν στις νίκες έπειτα από την ήττα στην Δράμα.

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο για τον Άρη. Οι κίτρινοι διέλυσαν τον Έβρο Σουφλίου με σκορ 5-0 κι ολοκλήρωσαν με θετικό πρόσημο τον πρώτο γύρο.

Τον δρόμο προς τη νίκη άνοιξε ο Κόκε στο 19ο λεπτό. Ένα τέταρτο αργότερα ο Κυβελίδης έκανε το 2-0 και τέσσερα λεπτά σημείωσε και το δεύτερο τέρμα του. Στο 76’ οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου έκαναν το 4-0 με τον Πόι, ενώ το τελικό σκορ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» έγραψε ο Κωνσταντινίδης με καρφωτή κεφαλιά.

Έτσι, ο Άρης παρέμεινε στην 1η θέση (43 βαθμούς) και είδε την διαφορά του από τον Νέστο να αυξάνεται και πάλι στο +10, αφού η ομάδα της Χρυσούπολης έχασε 2-0 από τον Εορδαϊκό στην Πτολεμαΐδα.