Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Το νου σας… έρχεται η Γιουβέντους!! (video)

Το νου σας… έρχεται η Γιουβέντους! (video)

Μια ακόμη επιβεβαίωση ότι έχει επιστρέψει για τα καλά έδωσε η Γιουβέντους! Η «Γηραιά Κυρία» πέρασε και από το Κάρπι (3-2) και με την 7η σερί νίκη, προειδοποίησε εκ νέου τους ανταγωνιστές ότι… έρχεται!

Τρομοκρατία στους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου στην Ιταλία συνέχισε να σπέρνει η Γιουβέντους!

Έχοντας πάρει φόρα από το εντυπωσιακό σερί σε πρωτάθλημα και Κύπελλο (αλλά και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League) η «Γηραιά Κυρία» πέρασε από το Κάρπι με την έβδομη συνεχόμενη νίκη της (3-2).

Το… λάθος των γηπεδούχων να προηγηθούν στο 15’ με τον Μποριέλο τιμωρήθηκε αυστηρά από τον Μάντζουκιτς, που με δυο δικά του γκολ (18’, 41’) γύρισε μόνος το παιχνίδι πριν το ημίχρονο.

Με τον Πογκμπά λοιπόν να το τελειώνει ουσιαστικά στο 50’, το μόνο που κατάφερε η Κάρπι ήταν να αγχώσει για κάποια δευτερόλεπτα στο τέλος τη Γιουβέντους, μειώνοντας με αυτογκόλ του Μπονούτσι στις καθυστερήσεις.

Κάπως έτσι, οι «μπιανκονέρι» πανηγύρισαν ένα ακόμα τρίποντο, που τους επέτρεψε να προσπεράσουν (έστω και προσωρινά) στη δεύτερη θέση τις Φιορεντίνα και Νάπολι και να πλησιάσουν στους τρεις βαθμούς την πρωτοπόρο Ίντερ (που έχει δύσκολο ματς με τη Λάτσιο).