Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015

Είναι χαρούμενος και το έδειξε ο Χάουαρντ!!

Είναι χαρούμενος και το έδειξε ο Χάουαρντ

Απαντώντας στις φήμες που τον ήθελαν να μην είναι χαρούμενος στους Ρόκετς ο Χάουαρντ έκανε ένα από καλύτερα εφετινά του παιχνίδια και τους οδήγησε σε μεγάλη νίκη 107-97 επί των Κλίπερς.

Η καλύτερη απάντηση του Χάουαρντ στις φήμες που τον ήθελαν να μην είναι καθόλου ευχαριστημένος στους Ρόκετς και να θέλει να φύγει, ήρθε στο παιχνίδι απέναντι στους Κλίπερς.

Έκανε ένα από τα καλύτερά του παιχνίδια στο εφετινό πρωτάθλημα και με 22 πόντους και 14 ριμπάουντ οδήγησε την ομάδα του Χιούστον σε μια μεγάλη νίκη 107-97 στο Λος Άντζελες.

«Πάντα θα υπάρχουν δημοσιεύματα. Πάντα θα υπάρχουν φήμες. Όμως αυτό που έχει σημασία είναι να αφήνουμε εκτός αποδυτηρίων αυτά και μέσα εκεί να ακούμε μόνο ο ένας τον άλλον», ήταν το σχόλιό του μετά το τέλος του αγώνα.

Ένα παιχνίδι το οποίο οι «ρουκέτες» κατάφεραν να το «καθαρίσουν» αρκετά νωρίς. Είχαν πάρει μια μεγάλη διαφορά από το πρώτο δωδεκάλεπτο, ενώ το ημίχρονο τους βρήκε να προηγούνται με 26 πόντους.

Για άλλο ένα βράδυ καλός ήταν και ο Χάρνεν ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και είχε 11 ασίστ.

Από τους Κλίπερς προσπάθησε ο Γκρίφιν ο οποίος είχε 22 πόντους. Με τη βοήθεια του Ρέντικ μείωσαν στο σκορ εκμεταλλευόμενοι την χαλαρότητα των Ρόκετς οι οποίοι όμως όταν και πάλι σοβαρεύτηκαν κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά στο σκορ και να πάρουν τη νίκη.

Σε άλλο ματς το οποίο έγινε τα ξημερώματα οι Νικς νίκησαν 107-91 τους Μπουλς οι οποίοι φάνηκαν κουρασμένοι από το προηγούμενο τους παιχνίδι (με τους Πίστονς ) στο οποίο χρειάστηκε να αγωνιστούν σε τέσσερις παρατάσεις.

Η ομάδα του Σικάγο –πάντως- έμεινε στο ματς στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά –τελικά- από το τρίτο δωδεκάλεπτο άρχισε να... κλατάρει. Στην τρίτη περίοδο οι Κλίπερς με ένα ξέσπασμα ανέβασαν τη διαφορά στους 17 πόντους και εκεί «καθάρισαν» το ματς.