Παρασκευή 15 Ιανουαρίου 2016

Από τριάρα σε τριάρα θα… πετάνε!!

Από τριάρα σε τριάρα θα… πετάνε! (video)

Ατλέτικο και Βαλένθια… ξεμπέρδεψαν με «τριάρες» κόντρα σε Ράγιο Βαγιεκάνο και Γρανάδα αντίστοιχα και προκρίθηκαν στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Με… προίκα τα αποτελέσματα στους πρώτους αγώνες, Ατλέτικο Μαδρίτης και Βαλένθια δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι σε Ράγιο Βαγιεκάνο και Γρανάδα αντίστοιχα και με το ίδιο σκορ (3-0), πέρασαν πανηγυρικά στα προημιτελικά του ισπανικού Κυπέλλου.

Οι «νυχτερίδες», που είχαν επικρατήσει 4-0 στο «Μεστάγια», έκαναν… πάρτι και στο «Χοσέ Ραμόν Σαντοβάλ Ουέρτας» και με σκόρερ τους Ζαϊμπό, Αλκάθερ και Πιάτι νίκησαν 3-0.

Σοβαρή και η Ατλέτικο, που «καθάρισε», πάντως, στο τέλος την πρόκριση, μετά το ισόπαλο 1-1 στο «Βαγιέκας». Ο Κορέα άνοιξε το σκορ στο 40ό λεπτό για τους γηπεδούχους, με τον Γκριεζμάν να… σφραγίζει το εισιτήριο στο 80’ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.