Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016

«Μπηχτή» Μιχαΐλοβιτς για Μπαλοτέλι!!

«Μπηχτή» Μιχαΐλοβιτς για Μπαλοτέλι

Στο στόχαστρο του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς μπήκε ο Μάριο Μπαλοτέλι λόγω της αγωνιστικής του αδιαφορίας στα τελευταία λεπτά της νίκης της Μίλαν επί της Τζένοα.

Η Μίλαν μπορεί να επικράτησε της Τζένοα με 2-1 για την 25η αγωνιστική της Serie A, όμως ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς έκρουσε τον κώδωνα του κινδύνου σε όποιον παίκτη του «περπατάει» εντός του αγωνιστικού χώρου.

Ο προπονητής τον «ροσονέρι» είχε έντονα παράπονα για την συμπεριφορά των ποδοσφαιριστών του στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Τζένοα και φρόντισε μέσα από τις δηλώσεις του να κάνει ξεκάθαρες τις προθέσεις του.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς

«Είναι και δικό μου λάθος που έβαλα στο ματς ποδοσφαιριστές οι οποίοι δεν ήταν διατεθειμένοι να τρέξουν και να τα δώσουν όλα μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Δεν είναι μόνο ο Μπαλοτέλι, είναι κι άλλοι και το γνωρίζουν καλά. Αυτό που έχω να πω είναι ότι όποιος δεν προσπαθεί και «περπατάει» μέσα στο γήπεδο, δεν θα ξαναπατήσει το χορτάρι».