Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Στο Κύπελλο καλά τα πάει…!! (video)

Στο Κύπελλο καλά τα πάει… (video)

Έχει κάνει πολλά απίστευτα φέτος η Γιουνάιτεντ, αλλά από τη Σριούσμπερι δεν μπορούσε να αποκλειστεί. Οι «κόκκινοι διάβολοι» επιβλήθηκαν (0-3) και θα βρουν τη Γουέστ Χαμ στον 6ο γύρο του FA Cup.

Συμπεριφορά που αρμόζει στην ιστορία και τη φανέλα της αποφάσισε να έχει έστω και σε έναν αγώνα κόντρα στη Σριούσμπερι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς χωρίς να δυσκολευτεί στο παραμικρό επικράτησε με 0-3 για τον 5ο γύρο του FA Cup και στην επόμενη φάση θα συναντήσει τη Γουέστ Χαμ στο «Ολντ Τράφορντ».

Από την αρχή του ματς οι «κόκκινοι διάβολοι» έκαναν εμφανή τη διαφορά δυναμικότητας χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, αλλά το γκολ πέτυχε σε μια ανύποπτη φάση και μάλλον με τυχερό τρόπο ο Κρις Σμόλινγκ στο 37'.

Τη νίκη της Γιουνάιτεντ «κλείδωσε» ο Χουάν Μάτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ το τελικό 3-0 «έγραψε» Τζέσε Λίνγκααρντ με κοντινή προβολή.