Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Και η Μίλαν… Γιουβέντους θέλει!! (video)

Και η Μίλαν… Γιουβέντους θέλει! (video)

Πλάτη στη Γιουβέντους έβαλε, θέλοντας και μη, η Μίλαν. Οι ροσονέρι στέρησαν με αντρίκιο τρόπο από τη Νάπολι τη νίκη (1-1 στο Σαν Πάολο) και οι μπιανκονέρι πανηγυρίζουν αφού έμειναν στην κορυφή.

Μπλόκο στην Πέμπτη σερί νίκη στο «Σαν Πάολο» και στην επιστροφή στην κορυφή της Serie A έβαλε η Μίλαν στη Νάπολι. Οι ροσονέρι έμειναν όρθιοι στην «καυτή» έδρα των παρτενοπέι, 1-1, και βόλεψαν άθελά τους την μισητή Γιουβέντους που παρέμεινε στην 1η θέση.

Τον κλασικό… δαιμονισμένο της ρυθμό έδωσε η ομάδα του Σάρι από το πρώτο ημίχρονο του ματς. Οι φιλοξενούμενοι ενώ ανταποκρίθηκαν καλά στην πίεση που δέχτηκαν στο πρώτο 20λεπτο, λύγισαν στο 39ο λεπτό όταν ο Ινσίνιε είδε την τύχη να του χαμογελάει και το μακρινό σουτ που επιχείρησε, κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Ντοναρούμα. Η Μίλαν δεν το έβαλε κάτω και απάντησε πριν το φινάλε του ημιχρόνου με τον Μποναβεντούρα (44’).

Στο δεύτερο ο ρυθμός δεν ήταν το ίδιο καλός, η Νάπολι έδειξε να μπλοκάρει σε κρίσιμα σημεία και της έλλειψε η τελική πάσα. Ο Ιγκουαΐν πάλεψε αλλά δεν μπόρεσε να ξεφύγει από το μαρκάρισμα του Άλεξ, ενώ ο Νιάνγκ καιροφυλαχτούσε στην κόντρα, όμως όταν του δόθηκε η ευκαιρία δε νίκησε τον Ρέινα.