Κυριακή 3 Απριλίου 2011

Νίκη της Νάπολι σε καταπληκτικό ματς!!

Σε ένα καταπληκτικό ματς η Νάπολι κατάφερε και πήρε μία πολύ σημαντική νίκη επί της Λάτσιο με 4-3 και παρέμεινε «ζωντανή» για τον τίτλο, ενώ έκανε ένα βήμα ακόμα προς την έξοδο προς το Champions League.
Αυτοί που άνοιξαν το σκορ ήταν οι φιλοξενούμενοι με τον Μάουρι στο 29΄ για να διπλασιάσουν το σκορ στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 57΄ με τον Ντίας. Η Νάπολι αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσια σε δυο λεπτά με τους Ντοσένα και Καβάνι. Η Λάτσιο πήρε ξανά προβάδισμα στο 68΄ με αυτογκόλ του Αρονίκα, όμως στα τελευταία λεπτά μίλησε η κλάση του Καβάνι. Στο 82΄ έκανε το 3-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 88΄ έδωσε την μεγάλη νίκη στην Νάπολι χάρη σε δικό του γκολ.
ΝΑΠΟΛΙ: Ντε Σάνκτις, Καμπανιάρο, Πάολο Καναβάρο, Αρόνικα, Μάτζο, Πατζιέντζα (58′ Μασκάρα), Γεμπντά (86′ Λουκαρέλι), Ντοσένα (77′ Γκαργκάνο), Χάμσικ, Λαβέτσι, Καβάνι.
ΛΑΤΣΙΟ: Μουσλέρα, Λίχτσταϊνερ, Μπιάβα, Αντρέ Ντίας, Γαρίδο, Μπρόκι, Άλβαρο Γκονσάλες, Μπρεσιάνο (83′ Στεντάρντο), Μάουρι, Σκούλι, Σάρατε (83′ Φλόκαρι).