Κυριακή 3 Απριλίου 2011

Premier League: Zamora is back!!

Τι κι αν ταλαιπωρήθηκε από έναν σοβαρό τραυματισμό ο οποίος τον κράτησε εκτός αγωνιστικής δράσης για αρκετό καιρό; Ο Μπόμπι Ζαμόρα επέστρεψε δριμύτερος, βάζοντας τη σφραγίδα του στη νίκη της Φούλαμ με 3-0 επί της Μπλάκπουλ.

Ο Άγγλος επιθετικός άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 23ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, ανεβάζοντας τον πήχη του σκορ σε 2-0 για τους Λονδρέζους.

Ο προπονητής της Μπλάκπουλ, Ίαν Χόλογουέι, προσπάθησε να βοηθήσει την ομάδα του, κάνοντας τρεις αλλαγές στο 68ο λεπτό, ωστόσο δεν υπήρξε καμία αντίδραση. Αντίθετα, στο 72ο λεπτό η Φούλαμ σκόραρε για τρίτη φορά με τον Ετούχου, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό 3-0.

Με το «τρίποντο» που πέτυχε η Φούλαμ ανέβηκε στους 38 βαθμούς, ενώ η Μπλάκπουλ παρέμεινε στους 33, μόλις έναν βαθμό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.