Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

Μπάγερν υπάρχει μόνο μία!!

πηγή: theplayer.gr

Νικήτρια στο μεγάλο ματς της αγωνιστικής κόντρα στη Μπάγερ Λεβερκούζεν αναδείχθηκε η Μπάγερν Μονάχου, η οποία επικράτησε με 3-0, με την «υπόθεση-νίκη» να τελειώνει από το πρώτο 20λεπτο.

Οι Βαυαροί ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και σε αυτό βοήθησαν και τα γρήγορα γκολ. Συγκεκριμένα, ο Τόμας Μίλερ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ στο 19ο ο Φαν Μπούιτεν που είχε προωθηθεί, έδωσε σαφές προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του. Οι «ασπιρίνες» δεν κατάφεραν να αντιδράσουν πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έπαιξαν όσο χρειαζόταν για να μην απειληθούν, ενώ έχασαν και μερικές καλές ευκαιρίες για διέυρυνση του σκορ, πρoτού ο Ρόμπεν σκοράρει στις καθυστερήσεις.