Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

Πήρε μπρος με τις αλλαγές!!

Η Μάντσεστερ Σίτι επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε με 2-0 της Έβερτον. Τα γκολ της Σίτι πέτυχαν οι χρυσές αλλαγές, Μάριο Μπαλοτέλι και Τζέιμς Μίλνερ, ενώ για 10 λεπτά αγωνίστηκε στο τέλος ο Απόστολος Βέλλιος με την Έβερτον
Πήρε μπρος με τις αλλαγές
Στο 68` ο Αγκουέρο έκανε ότι ήθελε στην άμυνα της Έβερτον, έσπασε έξω στον Μπαλοτέλι, ο οποίος με άψογο πλασέ έκανε το 1-0. Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους δύο λεπτά αργότερα, καθώς το σουτ του Σίλβα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Χάουαρντ.
Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μίλνερ με κοντινό πλασέ, μετά από καταπληκτική κάθετη πάσα του Σίλβα. Τελευταία καλή φάση του αγώνα στο 3ο λεπτό των καθυστρήσεων, με τον Βέλλιο να στρώνει στον Φελαϊνί, αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Βέλγος σταμάτησε πάνω στη γραμμή από τον Σάβιτς.
Πηγή: aek365.gr