Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

Νικηφόρο ντεμπούτο για Ρανιέρι!!

πηγή: theplayer.gr
Όπως συνηθίζεται, η ομάδα που αλλάζει προπονητή κατά τη διάρκεια της σεζόν, νικάει το πρώτο της παιχνίδι... λόγω αύρας. Έτσι, η Ίντερ παρότι αγχώθηκε επικράτησε με 3-1 στην έδρα της Μπολόνια, με τον Ρανιέρι να κάθεται για πρώτη φορά στον πάγκο της.

Ο Τζιανπάολο Πατσίνι άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό και έδειξε στον απολυμένο Τζιανπιέρο Γκασπερίνι πως έπρεπε να τον πιστέψει πιο πολύ, ενώ στην επανάληψη, παρότι ο Ντιαμάντι ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 66', οι «νερατζούρι» πήραν εκ νέου το προβάδισμα με πέναλτι του Μιλίτο στο 81ο και γκολ του Λούσιο στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Άξιο αναφοράς είναι πως ο Παναγιώτης Κονέ αγωνίστηκε βασικός για τη Μπολόνια, ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Μόρλεο στο 84ο λεπτό.