Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2011

Αντίδοτο για την 4αρα!!

Μετά τις τελευταίες "σφαλιάρες" ο Εργοτέλης κατάφερε να πανηγυρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Παγκρήτιο. Και τα δύο γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο.
Αντίδοτο για την 4αρα!
Με αισιοδοξία και με καλύτερη ψυχολογία θα συνεχίσει σίγουρα στο πρωτάθλημα ο Εργοτέλης.
Η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου πέτυχε σήμερα ένα σπουδαίο "τρίποντο" απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, αν αναλογιστεί κανείς ότι είχε να γευτή τη χαρά της νίκης πέντε αγωνιστικές, με αποκορύφωμα την ήττα με 4-0 από τον Παναθηναϊκό.
Οι "κιτρινόμαυροι" άφησαν πίσω τους τις κακές εμφανίσεις και επέστρεψαν στις επιτυχίες. Τα γκολ πέτυχαν οι Σασιασβίλι (8') και Κατσικοχέρης (37'), ενώ εξαιρετικοί ήταν και οι Ρομάνο και Λεάλ.
Αντίθετα, ο Αστέρας εξακολουθεί να αγνοεί την νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League. Οι Αρκάδες δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν προβλήματα στην άμυνα των γηπεδούχων, πέρα από την φάση στο 81ο λεπτό, όταν ο Καβουσάκης απέκτουσε το πλασέ του Μπρέσκα.
Δείτε το φιλμ του αγώνα:
90'+4' Λήξη αγώνα
81' Ο Μπρέσκα μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε από πλάγια, με τον Καβουσάκη να αποκρούει την μπάλα.
46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο
45'+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
37' Γκολ για τον Εργοτέλη και 2-0! Ο Κατσικοκέρης έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χακόμπο
8' Γκολ για τον Εργοτέλη και 1-0! Ο Σασιασβίλι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ, ύστερα από λάθος έξοδο του Χακόμπο