Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2011

Έχασε η Παναχαϊκή, "ντου" ο Κούγιας!!

Καλό... ποδαρικό έκανε ο Αλέξης Κούγιας στη Football League, καθώς στο ματς με τον Πλατανιά στο γήπεδο της Αγυιάς, όπου η Παναχαϊκή έχασε 1-0, ο γνωστός ποινικολόγος εισέβαλε στο γήπεδο στο 67`, όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε τέρμα για τους γηπεδούχους υποδεικνύοντας επιθετικό φάουλ στον Φουρτάδο!
Έχασε η Παναχαϊκή, "ντου" ο Κούγιας!
Δύο λεπτά μετά ο κ. Κατσικογιάννης απέβαλε τον τεχνικό του Πλατανια, Τίμο Καβακά λόγω διαμαρτυριών, ενώ το ματς διεκόπη για τρία λεπτά! Οι Πατρινοί ολοκλήρωσαν το ματς με 10 καθώς στο 88` αποβλήθηκε ο Ιωάννου...
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, η ομάδα των Χανίων πήρε τη νίκη με απευθείας φάουλ του Μιρτσέτα στο 10`.
Στη Βέροια η τοπική ομάδα μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-0 του Βύζαντα Μεγάρων με γκολ του Κάντι στο 40`, ενώ νωρίτερα στο 19` οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Βεργώνη.
Τέλος, στη Φυλή ο Θρασύβουλος ηττήθηκε 1-0 από την Αναγέννηση Γιαννιτσών με γκολ-φάουλ του Μπέκα στο 36`, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο 56` με τον Γιόνδη.