Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

Δεν έφτανε ο Μάτρι!!

Χωρίς νίκη για 2ο σερί ματς έμεινε η Γιουβέντους η οποία κόλλησε στο 2-2 με τη Τζένοα, παρά τα δύο γκολ του Μάτρι, με τον Καράτσολο να ισοφαρίζει για τους Γενοβέζους στο 85`.
Δεν έφτανε ο Μάτρι
Στο 5` ο Μάτρι έβαλε την προβολή κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο όσο περνούσε η ώρα η Γιουβέντους υποχωρούσε και η Τζένοα βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 32ο λεπτό. Ο Μέρκλε έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Ρόσι με κεφαλιά νίκησε τον Μάρκο Στοράρι.
Η «Μεγάλη Κυρία» πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 58ο λεπτό. Σκόρερ και πάλι ο Μάτριο, ο οποίος πλάσαρε από κοντά τον Φρέι, μετά από καταπληκτική ασίστ του Πίρλο. Η Τζένοα είχε τεράστια ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια στο 63', καθώς η κεφαλιά του Μέρκελ σταμάτησε στο δοκάρι της Γιουβέντους. Η Τζένοα «πάγωσε» το «Γιουβέντους Στάντιουμ» στο 85ο λεπτό με τον Κούτσκα να πλασάρει από κοντά και να φέρνει το ματς στα ίσια.
Πηγή: aek365.gr