Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2011

4ος Όμιλος: Πρόκριση, με υπογραφή Ρονάλντο!

Η Ρεάλ για ένα ακόμα παιχνίδι έδειξε την ανωτερότητά της και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη που της εξασφαλίζει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.
Τα γκολ για τους «Μαδριλένους» πέτυχε ο συνήθης ύποπτος, Κριστιάνο Ρονάλντο, το πρώτο στο 24ο λεπτό μετά από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, σαν αυτές που μας έχει συνηθίσει και το δεύτερο στο 69ο μετά από εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο ίδιος.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, ο Άγιαξ έκανε επίδειξη δύναμης και με την νίκη του με 4-0 κόντρα στη Δυναμό θέτει γερές βάσεις για την πρόκριση στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Τα γκολ σημείωσαν ο Φαν ντερ Βιλ στο 20’, ο Σουλεϊμάνι στο 25’, ο Ντε Γιονγκ στο 65’ και ο Λοντέιρο στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (92ο λεπτό).

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής:

Λιόν-Ρεάλ Μαδρίτης            0-2   (Ρονάλντο 24’ και 69’ πέναλτι)

Άγιαξ-Δυναμό Ζάγκρεμπ      4-0   (Φαν ντερ Βιλ 20’, Σουλεϊμάνι 25’, Ντε Γιονγκ 65’ και Λοντέιρο 92’ )