Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

"Κουλουράκια"... Καισαριανής!!

Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι του Εθνικού Αστέρα με την ΑΕΛ, το οποίο οι περίπου 400 -μοιρασμένοι- οπαδοί των δύο ομάδων θα ξεχάσουν πολύ σύντομα.
"Κουλουράκια"... Καισαριανής
Οι δύο αντίπαλοι δεν βρήκαν ρυθμό και βασικός. υπεύθυνος ήταν ο κακός αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Καισαριανής, που δυσκόλευε αφάνταστα κάθε προσπάθεια των ποδοσφαιριστών τους.
Στο διάστημα αυτό, ο Εθνικός Αστέρας απείλησε στο 6' με σουτ του Χωριανόπουλου που πέρασε άουτ. Η ΑΕΛ «απάντησε» στο 32' με την κοντινή κεφαλιά του Χασομέρη, ο οποίος όμως δεν βρήκε στόχο, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας Γκίτκος απέκρουσε με διπλή προσπάθεια το γυριστό σουτ του Σαϊτιώτη από το ύψος του πέναλτι.
Το «σκηνικό» παρέμεινε το ίδιο και στην επανάληψη. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να απειλήσουν και δεν είναι τυχαίο ότι έγιναν όλες κι όλες δύο ενδιαφέρουσες φάσεις. Στο 76' ο Ζεκίνια αστόχησε από πολύ κοντά σε κεφαλιά και στο 85' ο Λουτσιάνο εκτέλεσε φάουλ στέλνοντας την μπάλα να περάσει άουτ.
Πηγή: novasports.gr