Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Μπράβο Ντουγκλάο!!

Μπράβο Ντουγκλάο
Αφού νίκησε την Σπόρτινγκ Λισαβόνας την προηγούμενη αγωνιστική, η Μπράγκα επικράτησε και της Ρίο Άβε με 2-1, με πρωταγωνιστή ένα «δικό» μας παιδί. Ο Ντουγκλάο, που φόρεσε την περσινή περίοδο την φανέλα της Καβάλας, έβαλε μπροστά την ομάδα του, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ στο πορτογαλικό πρωτάθλημα και έδωσε το σύνθημα της νίκης στους υπόλοιπους συμπαίκτες του.

Η Μπράγκα συνεχίζει το κυνήγι των Μπενφίκα και Πόρτο στην βαθμολογία, αφού νίκησε πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ, παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και περιμένει στην γωνία κάποια γκέλα των πρωτοπόρων Μπενφίκα και Πόρτο. Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι πως για την Ρίο Άβε μείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μπράγκα, ο ομώνυμος της αντιπάλου Μπράγκα.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα, ξεχωρίζει η νίκη της ουραγού Πάσος Φερέιρα επί της Σετούμπαλ με 2-1. Μάλιστα, με ανατροπή στα τελευταία λεπτά του ματς χάρη στα δύο γκολ του Χοσέ.