Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Και... Μπόλτον ανασταίνει!!

Η Λίβερπουλ είχε να παίξει στο «Ρίμποκ» με την χειρότερη ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ στην έδρα της, όμως γνώρισε την ήττα 3-1 και κατάφερε να την... αναστήσει!

Και... Μπόλτον ανασταίνει!
Η Μπόλτον ήταν η χειρότερη ομάδα στην έδρα της στην κατηγορία, όμως απέναντι στην Λίβερπουλ για την 22η αγωνιστική έδειξε... αναγεννημένη και έφτασε στη νίκη 3-1, που την έβγαλε επιτέλους από τον ζώνη του υποβιβασμού! Οι κόκκινοι ήταν ασύνδετοι, έκαναν πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και συνεχίζουν να πετούν βαθμούς, με αποτέλεσμα να μείνουν στην 7η θέση, 6 βαθμούς μακριά από την 4η θέση και την Τσέλσι.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Ντέιβις στο 4, ενώ το 2-0 έγινε στο 29΄ με τον Ρίοο Κόκερ και την Λίβερπουλ να απαντάει στο 37΄ με τον Μπέλαμι. Το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, ωστόσο οι Ρεντς πέντε λεπτά αφού ξεκίνησε η επανάληψη δέχθηκαν την χαριστική βολή από τον Στέινσον γνωρίζοντας την ήττα.

πηγή: sportdog.gr