Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Η κορυφή είναι δική του!!

Η κορυφή είναι δική του!
Συνεπής στο ραντεβού του με την κορυφή της βαθμολογίας της Football League αποδείχθηκε ο Πλατανιάς! Οι Κρητικοί πέρασαν νικηφόρα με σκορ 1-0 από την έδρα της Λάρισας και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Βέροιας (1-1) με την Καλλιθέα, έμειναν μόνοι πρώτοι στον πίνακα. Σημαντική νίκη και για τον τρίτο της βαθμολογίας, Πανθρακικό, 2-1 τον Πιερικό. Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής.

Ο Μαραγκουδάκης στο 52ο λεπτό του αγώνα στο «AEL FC ARENA», βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για τον Πλατανιά και έκανε το 1-0 που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, δίνοντας στην ομάδα της Κρήτης το «τρίποντο».

Στο «Ελ Πάσο» της Καλλιθέας, η Βέροια στο 41ο λεπτό άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κάντι αλλά το τέρμα του Μαρουκάκης στο 64΄, διαμόρφωσε το τελικό 1-1, στερώντας από τους φιλοξενούμενους την… συγκατοίκηση στην κορυφή με τον Πλατανιά.

Στην Κομοτηνή, ο Πανθρακικός πήρε ένα σημαντικό τρίποντο που του έδωσε την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμα περισσότερο την Βέροια, καθώς επικράτησε του Πιερικού με σκορ 2-1.