Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2012

Copa Libertadores: «Σοκ» για Σάντος, σώθηκε η Κορίνθιανς!! (video)

«Σοκ» για Σάντος, σώθηκε η Κορίνθιανς (video)
Η προσπάθεια της Σάντος να υπερασπιστεί τον τίτλο της στο Κόπα Λιμπερταδόρες άρχισε με μία απρόσμενη ήττα. Ο Νεϊμάρ και η παρέα του γνώρισαν την ήττα με 2-1 στη Βολιβία από τη The Strongest για τον πρώτο όμιλο δεχόμενοι το δεύτερο γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ενρίκε είχε ανοίξει το σκορ στο 10’, αλλά ο Κριστάλδο στο 34’ και ο Ραμάλιο στο 91’ έκαναν την ανατροπή για τους γηπεδούχους, που είχαν το πλεονέκτημα του υψομέτρου στο Λα Παζ.

Η Φλαμένγκο τα κατάφερε καλύτερα, καθώς απέσπασε ισοπαλία 1-1 στο Μπουένος Άιρες από τη Λανούς για τον δεύτερο όμιλο.

Η Κορίνθιανς γλίτωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων την ήττα ισοφαρίζοντας σε 1-1 την Ντεπορτίβο Τατσίρα με εκτέλεση φάουλ του Ραλφ για τον έκτο όμιλο.