Πέμπτη 17 Μαΐου 2012

Δίκαια στους 21 βαθμούς η Ντι Σι Γιουνάιτεντ!

Η Ντι Σι Γιουνάιτεντ κέρδισε εύκολα και δίκαια με 2-0 τους Κολοράντο Ράπιντς, οπότε συμπλήρωσε 21 βαθμούς στο 13ο φετινό της παιχνίδι στο MLS.
Στο πρώτο ημίχρονο οι «πρωτευουσιάνοι» κυριάρχησαν. Ωστόσο δεν μετουσίωσαν την υπεροχή τους σε διαφορά... ασφαλείας, αφού μονάχα ο Ντουέιν Ντε Ροζάριο βρήκε δίχτυα στο 25ο λεπτό. Στις υπόλοιπες επιθετικές ενέργειες της Ντι Σι, οι οποίες ήταν πολλές, ο Ματ Πίκενς αποδείχθηκε «ήρωας».
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χαμντί Σαλιχί διαμόρφωσε το 2-0 στο 60ό λεπτό. Μάλιστα οι Ράπιντς είχαν ανεβάσει ελαφρώς την απόδοσή τους και πίεζαν για την ισοφάριση, αλλά τελικά δεν απέτρεψαν την ήττα. Μοιραία έμειναν στους 15 βαθμούς σε 11 ματς.
Ντι Σι Γιουνάιτεντ: Χάμιντ, Βούλαρντ, Μακ Ντόναλντ, Κορμπ, Ράσελ (59' Κρουζ), Μπόσκοβιτς (73' Κινγκ), Κίτσεν, Νιλ, Νάτζαρ. Σαλιχί, Ντε Ροζάριο (81' Ουόλφ).
Κολοράντο Ράπιντς: Πίκενς, Μόουρ, Μάρσαλ, Ζάπατα, Φρίμαν, Λαρέντοβιτς, Ριβέρο, Καστριγιόν (78' Τόμπσον), Μάλαν (46' Χιλ), Κέισι (65' Σμιντ), Κάσιο.

πηγή: onsports.gr