Κυριακή 13 Μαΐου 2012

«Διπλός» Ρούμπεν Κάστρο και ισοπαλία της Μπαρσελόνα!!

Ο Ρούμπεν Κάστρο «αποχαιρέτησε»  με δύο γκολ την Μπαρτσελόνα, αλλά η Μπέτις έμεινε στο 2-2.
Ο Σεϊντού Κεϊτά ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά στο 92ο λεπτό και χάρισε έναν βαθμό στον Πεπ Γκουαρντιόλα, ο οποίος ολοκλήρωσε την πορεία του στους «μπλαουγκράνα», αναφορικά με τους αγώνες πρωταθλήματος. Άλλωστε εκκρεμεί ο τελικός του Κυπέλλου με την Αθλέτικ Μπιμπάο.
Στο 71ο και στο 74ο λεπτό ο Ρούμπεν Κάστρο είχε σημειώσει τα δύο τέρματα της Ρεάλ Μπέτις εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα της ομάδας του. Συγκεκριμένα ο Ντάνι Άλβες συμπλήρωσε δύο κίτρινες στο 54ο λεπτό και άφησε τους Καταλανούς με παίκτη λιγότερο.
Μόλις στο όγδοο λεπτό, ο Σέρτζιο Μπούσκετς είχε ανοίξει το σκορ με κεφαλιά. Ωστόσο το 1-0 της Μπαρτσελόνα ανατράπηκε από τα δύο συνεχόμενα γκολ του 30άχρονου Ισπανού επιθετικού της Μπέτις.

πηγή: onsports.gr