Κυριακή 20 Μαΐου 2012

Ισοπαλίες σε Κολοράντο και Ντάλας!

Με κεφαλιά του Γκάμπριελ Γκόμεζ στο 56ο λεπτό, η Φιλαδέλφεια Γιούνιον απέσπασε 1-1 στην έδρα του Ντάλας.
Μόλις στο πρώτο σουτ της αναμέτρησης είχε ανοίξει το σκορ με άλλη κεφαλιά ο Μπιας Πέρεζ, αλλά οι Τεξανοί δεν διατήρησαν το θετικό αποτέλεσμα και συμπλήρωσαν 13 βαθμούς σε ισάριθμους αγώνες. Άλλωστε ακολούθησε το 1-1 από τον Γκόμεζ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.
Τα δύο γρήγορα γκολ του Τιλ Μπάνμπερι αποδείχθηκαν αρκετά για το εκτός έδρας 2-2 της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι με τους Κολοράντο Ράπιντς. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 52ο λεπτό με κεφαλιά του Ταϊρόν Μάρσαλ και ισοφάρισαν οκτώ λεπτά αργότερα με τον Κουσούκε Κιμούρα. Έτσι οι Ράπιντς συμπλήρωσαν 16 βαθμούς σε 12 ματς, ενώ η Σπόρτινγκ έφτασε στους 22 σε 11, αντίστοιχα, συνεχίζοντας τη θετική της πορεία στο φετινό MLS.

πηγή: onsports.gr