Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Άνετη και ωραία!!

Άνετη και ωραία
Εύκολο έργο είχε η Σέλτικ κόντρα στην Σεντ Μίρεν στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής του σκοτσέζικου πρωταθλήματος. Η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά επικράτησε με 5-0 εκτός έδρας, έχοντας τον Γουανιάμα σε πολύ καλή ημέρα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, ανοίγοντας το σκορ στο 15’ λεπτό με τον Χούπερ, μόλις τρία λεπτά αργότερα η Σέλτικ έκανε το 2-0 με τον Αμπρόουζ.

Στη συνέχεια και πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου οι «Καθολικοί» έκαναν το 4-0 με τον Γουανιάμα να σκοράρει δις στο 32’ και 35΄λεπτό.

Το τελικό αποτέλεσμα 5-0 διαμόρφωσε ο Βατ τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού.

Η Σέλτικ παραμένει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος, έχοντας πέντε βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Χιμπέρνιαν, έχοντας ωστόσο ένα παιχνίδι λιγότερο.