Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Την «ξέρανε» στο νήμα!!

Την «ξέρανε» στο νήμα!
Αν και έπαιζε εκτός έδρας, αν και είναι τελευταία στη βαθμολογία, αν και βρέθηκε τρεις φορές(!) πίσω στο σκορ, η Γκρόιτερ Φιρτ πήρε σπουδαίο βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στο «σπίτι» της Χοφενχάιμ με το τελικό 3-3, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής στην Bundesliga.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, με τον Φιρμίνιο στο 8’ να κάνει το 1-0. Στο 39’ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα, με το γκολ του Στίμπερ. Ο νεοαποκτηθείς Χοσέλου έβαλε εκ νέου μπροστά την ομάδα του στο 67’. Και πάλι η Γκρόιτερ Φιρτ δεν τα παράτησε και έκανε το 2-2 στο 84’ με τον Πριμπ. Κι όμως είχε ακόμα συγκινήσεις το παιχνίδι.

Στο 89’ ο Χοσέλου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το 3-2 και έδιωξε το άγχος από τα πρόσωπα των γηπεδούχων. Και ενώ ο διαιτητής ήταν έτοιμος να σφυρίξει το τέλος του αγώνα, ο Σόμπιεχ στη τελευταία φάση του αγώνα έκανε το 3-3, μοίρασε… εγκεφαλικά στους γηπεδούχους και «έκλεψε» το βαθμό.