Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Πάρτι με… καλεσμένη την Μπορντό!

Η Λιόν έκανε… πάρτι στο «Σαμπάν Ντελμάς», συντρίβοντας την Μπορντό με σκορ 4-0, για την 25η αγωνιστική της Ligue 1 και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση.

Πάρτι με… καλεσμένη την Μπορντό
Φαίνεται πως η ήττα από την Τότεναμ στις καθυστερήσεις, για το Europa League, πείσμωσε αρκετά τη Λιόν… Οι «λιονέ» έκαναν ό,τι ήθελαν στο «Σαμπάν Ντελμάς» απέναντι στη Μπορντό, επικρατώντας με σκορ 4-0, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Ligue 1. Μόλις στο 15ο λεπτό, ο Γκρενιέ έβαλε μπροστά την ομάδα του Ρεμί Γκαρντ με το 1-0 να παραμένει μέχρι και τη συμπλήρωση των πρώτων 45 λεπτών.

Η Λιόν εξακολουθούσε να ήταν καλύτερη και στο δεύτερο μέρος, με τον Φοφανά να διευρύνει το προβάδισμά της στο 65’. Ωστόσο, οι «λιονέ» δεν τελείωσαν εκεί… Στο 73’ ο Γκρενιέ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι –και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα- έκανε το 3-0, με τον Λακαζέτ δύο λεπτά αργότερα να διαμορφώνει το τελικό 4-0.