Πέμπτη 25 Ιουλίου 2013

Brasileiro: Στην κορυφή η Ιντερνασιονάλ!! (video)

Χάρη σε γκολ του Λεάντρο Νταμιάο στο 13ο λεπτό, η Ιντερνασιονάλ επιβλήθηκε της Σάο Πάολο με 1-0 και ανέβηκε στην κορυφή του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος.
Ο 24χρονος επιθετικός βρήκε δίχτυα με αδύναμο σουτ έπειτα από ατομική ενέργεια και το συγκεκριμένο γκολ αποδείχθηκε αρκετό για τους «κόκκινους». Πάντως, η Ιντερνασιονάλ θα μπορούσε να είχε «καθαρίσει» το ματς με μεγαλύτερο σκορ, καθώς οι Ντιέγκο Φορλάν και Αντρές Ντ’ Αλεσάντρο αποδείχθηκαν «κεφάτοι», ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.
Από την πλευρά της, η Σάο Πάολο παρουσιάστηκε νευρική λόγω των συνεχόμενων αρνητικών αποτελεσμάτων, ενώ ο Μούριελ πραγματοποίησε μερικές κρίσιμες επεμβάσεις, όταν χρειάστηκε. Μοιραία, οι γηπεδούχοι συμπλήρωσαν σερί πέντε ηττών.