Κυριακή 25 Αυγούστου 2013

Δεν… μάσησε η Εσπανιόλ!

Το γρήγορο γκολ της Βαλένθια δεν… τρόμαξε την Εσπανιόλ, η οποία γύρισε το παιχνίδι και επικράτησε στην έδρα της 3-1 για την 2η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Δεν… μάσησε η Εσπανιόλ
Βρέθηκε μόλις στο 10ο λεπτό πίσω στο σκορ.

Ωστόσο, η Εσπανιόλ δεν… μάσησε και μέσα στην έδρα της δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη.

Οι Καταλανοί γύρισαν… τούμπα το παιχνίδι και επικράτησαν 3-1 της Βαλένθια στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, πανηγυρίζοντας παράλληλα και το πρώτο τρίποντο στη σεζόν.

Η Βαλένθια άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Πόστιγκα, κάνοντας το καλύτερο ξεκίνημα στην αναμέτρηση. Ωστόσο, από εκεί και πέρα το παιχνίδι πήγε στα… πόδια της Εσπανιόλ. Οι Καταλανοί ισοφάρισαν με τον Λόπεζ στο 31’, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 47’ με τον Στουάνι. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 89’ ο Μπιφούμα. Πηγή: sport-fm.gr