Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

Της… έκλεψε τη χαρά!

Με γκολ δύο λεπτά πριν από τη λήξη η Άγκσμπουργκ ισοφάρισε στην έδρα της 2-2 την Γκλάντμαχ και… έκλεψε από τους φιλοξενούμενους τη χαρά ενός σημαντικού διπλού.

Της… έκλεψε τη χαρά
Η Γκλάντμπαχ κρατούσε στα… χέρια της το μεγάλο διπλό, ωστόσο, δύο λεπτά πριν από το φινάλε η Άουγκσμπουργκ της… έκλεψε τη χαρά ισοφαρίζοντας το σκορ. Οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία στο πλαίσιο της 6η αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος, σε ένα άκρως εντυπωσιακό παιχνίδι από πλευράς διακύμανσης του σκορ.

Η Άουγκσμπουργκ στην έδρα της προηγήθηκε 1-0 στο 27’ με τον Χαν, αλλά η Γκλάντμπαχ είχε την απάντηση έξι λεπτά αργότερα, όταν ο Κρουζ έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι πήραν και το προβάδισμα στο 71’ με τον Χργκοτά να κάνει το 2-1. Ωστόσο και ενώ όλα έδειχναν ότι η Γκλάντμπαχ θα έφευγε με το διπλό, στο 88’ ο Μιλίκ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.