Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

Το καλύτερο πρώτο… πιάτο!

Με… ματσάρα άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος με την Βαγιαδολίδ και την Μάλαγα να μένουν στην ισοπαλία 2-2 σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι.

Το καλύτερο πρώτο… πιάτο (video)
Σε μία αγωνιστική που δεσπόζει το μεγάλο ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα σε Ατλέτικο και Ρεάλ, η αυλαία της άνοιξε με τον καλύτερο τρόπο. Βαγιαδολίδ και Μάλαγα σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με ανατροπές στο σκορ στην έδρα της πρώτης έμειναν στην ισοπαλία 2-2 για την 7η ημέρα του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι Ανδαλουσιανοί άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Σάντα Κρουζ και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν και η Βαγιαδολίδ έφερε… τούμπα το παιχνίδι, καθώς στο 56’ ισοφάρισε με τον Γκουέρα και στο 65’ πήρε το προβάδισμα με τον Οσόριο. Ωστόσο, η Μάλαγα δεν κατέθεσε τα… όπλα και στο 76’ ο Πάβλοβιτς έκανε το 2-2, που έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του αγώνα.