Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013

Και με χιόνια και με κρύα βαυαρική κυριαρχία!!

Παίζεις με μισή ομάδα, δίχως κίνητρο πρόκρισης, με το θερμόμετρο να δείχνει μείον… κάμποσο και υπό ελαφρά χιονόπτωση. Αν είσαι η Μπάγερν, δεν έχεις πρόβλημα και «καθαρίζεις» (3-1) την ΤΣΣΚΑ Μόσχας…

Και με χιόνια και με κρύα βαυαρική κυριαρχία!
Αυτή η Μπάγερν Μονάχου δεν σταματά πουθενά και με τίποτα…

Οι Βαυαροί, έχοντας ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League, δεν χαρίστηκαν στην ΤΣΣΚΑ την οποία νίκησαν με σκορ 3-1 μέσα στη Μόσχα.

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Ρόμπεν στο 17’ για να ακολουθήσει ένα πιο παραγωγικό δεύτερο ημίχρονο στο οποίο κατάφεραν να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.

Στο 56’ ο Γκέτσε σημείωσε το δεύτερο γκολ των πρωταθλητών Ευρώπης, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Χόντα και να μειώσει με χτύπημα πέναλτι. Η χαρά -και η ελπίδα για ένα θετικό αποτέλεσμα- των Ρώσων κράτησαν λίγο, αφού η απάντηση ήρθε στο 65’ και μάλιστα με το ίδιο νόμισμα.

Για λογαριασμό της Μπάγερν ευστόχησε από την «άσπρη βούλα» ο Μίλερ, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.

Με αυτήν τη νίκη η Μπαγερν έφτασε στις 10 συνεχόμενες στο Champions League κι έσπασε το ρεκόρ της Μπαρτσελόνα που είχε φτάσει μέχρι τις 9 πριν σταματήσει το σερί.

Cska Moscow vs Bayern Munich 1-3 (all goals... από video4all