Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

Την πατάει απ' τους «μικρούς»

Μπροστά στους «μεγάλους» της κατηγορίας η Χερενφέιν δεν μασάει. Η συγκριτικά αδύναμη Ρόντα όμως κατάφερε να της κόψει τα «φτερά» και να την οδηγήσει στο βαθμό της ισοπαλίας.

Την πατάει απ' τους «μικρούς» (video)
Σημαντικούς βαθμούς για το κυνήγι της τετράδας έχασε η Χερενφέιν η οποία έμεινε στο 2-2 με την Ρόντα στην 19η αγωνιστική της Eredivisie.

Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι με Γιον Νταλ Τόμασον να κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο, πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα στην μάχη της παραμονής, μένοντας πάνω απ' την επικίνδυνη ζώνη.

Η ομάδα του Φαν Μπάστεν μπορεί να προηγήθηκε στο δωδέκατο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, όμως η Ρόντα απάντησε στο 30' με τον Νέμεθ.

Το σκηνικό επαναλήφθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, αφού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και πάλι στο 65' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φινμπόγκασον, ενώ ο Χάπερς διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 71'.