Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

Είναι ακόμα ζωντανή...!!

Τελείωσε η κατηφόρα για την Άλκμααρ που με την σημερινή της νίκη (3-0) επί της Μπρέντα στην 19η αγ. Ολλανδίας επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα μετά από 6 αγωνιστικές και μπήκε στις θέσεις των πλέι οφ

Είναι ακόμα ζωντανή... (video)
Mε επιβλητικό τρόπο τελείωσε η κατηφόρα για την Άλκμααρ στην 19η αγωνιστική της Eredivisie.

Αποφασισμένη να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά από έξι αγωνιστικές με τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλία, η ομάδα του Χέρτγιαν Φέρμπεϊκ «ξέσπασε» στη Μπρέντα με 3-0 και ανέβηκε στις θέσεις των πλέι οφ, έναν βαθμό πάνω απ' την Αϊντχόφεν που παίζει την Κυριακή με τον Άγιαξ.

Το σκορ άνοιξε στο 23' ο Μπεργκούις με φοβερή ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή.
Ο... συνήθης ύποπτος Γιόχανσον έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με κοντινή κεφαλιά.
Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Μπεργκούις στο 69' με προβολή μετά από σέντρα του Μπίρενς. Πηγή: sport-fm.gr