Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

Μοιρασιά στην Ανδαλουσία!!

Γρανάδα και Οσασούνα έμειναν στην λευκή ισοπαλία στον αγώνα του «Λος Κάρμενες» και παρέμειναν σταθερά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη στην Primera.
Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στην Ανδαλουσία, η οποία ήρθε μάλλον φυσιολογικά αφού καμία από τις ομάδες δεν ήθελε να ρισκάρει. Τα αμυντικά καθήκοντα παρέμειναν σε πρώτο πλάνο σε όλο το 90λεπτο και το 0-0 μάλλον ήταν φυσιολογικό που δεν άλλαξε.
Σε μία μάχη ανάμεσα σε συλλόγους που έχουν στόχο την αποφυγή του υποβιβασμού, το πρώτο αναγνωριστικό κομμάτι έφυγε χωρίς φάσεις και πρώτος απείλησε για την Οσασούνα ο Οριόλ Ριέρα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στη συνέχεια να επιβάλλουν ρυθμό και να πιέσουν, όμως εκτός από την κεφαλιά του Ρέθιο, άουτ, δεν έκαναν κάποια άλλη αξιόλογη φάση.
Μετά το ημίχρονο οι αντίπαλοι δεν άλλαξαν κάτι στην τακτική τους και ουσιαστικά κανένας από τους δύο δεν προσπάθησε να κάνει το κάτι παραπάνω για να πάρει τη νίκη. Το 0-0 διατήρησε και τους δύο πάνω από την κόκκινη γραμμή της βαθμολογίας.
 Πηγή: gazzetta.gr