Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

Αποκατάσταση με Μοντέιρο!!

Στην κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος επέστρεψε η ΑΕΛ ύστερα από τη νίκη της με σκορ 3-1 επί της Ομόνοιας. Δύο γκολ πέτυχε ο Μοντέιρο.

Αποκατάσταση με Μοντέιρο
Στην πρώτη θέση του κυπριακού πρωταθλήματος πέρασε ξανά η ΑΕΛ, ύστερα από την εντός έδρας επικράτησή της επί της Ομόνοιας (3-1) στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, μεταφέροντας από νωρίς την μπάλα στην εστία της ΑΕΛ, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ.

Πρωταγωνιστής του πρώτου τέρματος ήταν ο Μοντέιρο, ο οποίος στο 35΄έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

Πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου 41’ ο Καλουντέροβιτς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, την οποία έστειλε στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων (2-0).

Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Γκίκιεβιτς στο 63’ της αναμέτρησης, κάνοντας το 2-1.

Το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης (3-1) διαμόρφωσε ο Μοντέιρο, ύστερα από εκτέλεση πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης 89'.