Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Δεν αρκούσαν οι 17 του Καλάθη για το Μέμφις!!

Οι Γκρίζλις λύγισαν στην παράταση από το Κλίβελαντ με 91-83, με τον Νικ Καλάθη να είναι κορυφαίος για την ομάδα του

Δεν αρκούσαν οι 17 του Καλάθη για το Μέμφις
Ο Νικ Καλάθης, πρόσθεσε άλλη μια θετικότατη εμφάνιση στην εξαιρετική του παρουσία το τελευταίο διάστημα, αλλά δεν ήταν αρκετή για να σώσει το Μέμφις, από την ήττα στο Κλίβελαντ. Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, είχε 17 πόντους (5/6 δίποντα 2/3 τρίποντα 1/2 βολές), 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο σε 39 λεπτά συμμετοχής με ψεγάδι βέβαια τα 6 λάθη του, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να φύγει νικήτρια η ομάδα του Μέμφις από το Κλίβελαντ. Οι Γκρίζλις κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους, όμως ο Ίρβινγκ με καλάθι στα 18’’ πριν το τέλος ισοφάρισε σε 78-78. Αστόχησε στην βολή που πήρε από το φάουλ του Καλάθη, αλλά στην τελευταία επίθεση, ο Ζακ Ράντολφ έκανε λάθος και το ματς πήρε στην παράταση, όπου οι Καβαλίερς με επιμέρους 13-5, πήραν τη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η πρώτη φορά τον τελευταίο μήνα, που οι Καβαλίερς, έκαναν δύο νίκες σε ισάριθμα ματς. Πηγή: sport-fm.gr