Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Όχι μια απλή… Νίκη!! (video)

Αυτό δεν ήταν διπλό. Ήταν άθλος! Η τσαμπουκαλεμένη Νίκη Βόλου δεν μάσησε απ’ το ότι έπαιζε με δέκα παίκτες απ’ το 24’ και υποχρέωσε τον Ηρακλή στην πρώτη φετινή του ήττα (2-1) στο Καυταντζόγλειο!

Όχι μια απλή… Νίκη! (video)
Τι κι αν είναι δεύτερη (πλέον) στη βαθμολογία; Η Νίκη Βόλου έπαιξε με καρδιά πρωταθλήτριας στο Καυταντζόγλειο!

Παρόλο που έπαιζε με παίκτη λιγότερο για 70 περίπου λεπτά, η ομάδα της Μαγνησίας πέτυχε αυτό που δεν είχε καμία άλλη ομάδα φέτος: Ανάγκασε τον Ηρακλή στην πρώτη εντός έδρας ήττα του με 2-1!

Οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και πήραν προβάδισμα με κοντινό σουτ του Γιόβε (5’). Το παιχνίδι όμως τους στράβωσε για τα καλά.

Πρώτα με την (αυστηρή) αποβολή του Σοϊλέδη στο 24’ κι έπειτα με την ισοφάριση του Ιντζόγλου λίγο πριν το ημίχρονο.

Εκεί όμως που όλοι περίμεναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα δεχθούν σφυροκόπημα, έδωσαν εκείνοι την κρίσιμη… ροπαλιά. Αφού λοιπόν ο Ανιέτε τους ξανάβαλε μπροστά (50’) και άντεξαν ως το τέλος την πίεση του Ηρακλή, πανηγύρισαν τη νίκη που του τερμάτισε ένα φοβερό σερί (εννέα νίκες και μια ισοπαλία) και τους έφερε από πάνω του στη βαθμολογία.