Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Στο τέλος μιλάει ο Καστίγιο!!

Τέλος στα… όνειρα της Γκενκ να διεκδικήσει έστω την ισοπαλία έβαλε ο Νίκολας Καστίγιο με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε σημαντική εκτός έδρας νίκη (3-1) στην Κλαμπ Μπριζ.

Στο τέλος μιλάει ο Καστίγιο!
Την... χαριστική βολή στην Γκενκ έδωσε ο Νίκολας Καστίγιο με τέρμα που πέτυχε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε μια πολύτιμη εκτός έδρας νίκη με 3-1 και δεύτερη σερί στο πρωτάθλημα για την Κλαμπ Μπριζ.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι φιλοξενούμενοι πέρασαν στην δεύτερη θέση της Jupiler League με 50 βαθμούς αφήνοντας πίσω την Άντερλεχτ στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής.

Αντίθετα οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην έκτη θέση της κατάταξης έχοντας 38 πόντους και επέστρεψαν πάλι στις… ήττες.

Στο ματς η Γκενκ προηγήθηκε με τον Γκέρκενς στο 30΄ ωστόσο από εκεί και πέρα ανέλαβαν δράση οι φιλοξενούμενοι. Ο Οντιτιά στο 45΄και ο Ένγκελς στο 57΄ έκαναν την ανατροπή με τον Καστίγιο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να γράφει το τελικό 3-1.