Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2014

Η κατρακύλα της Αϊντχόφεν!!

Από την τελευταία ομάδα της Eredivisie, Βάαλβαϊκ, έχασε η κάποτε πρωταθλήτρια Ολλανδίας, Αϊντχόφεν, η οποία βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σνο με δύο γκολ.

Η κατρακύλα της Αϊντχόφεν!
Χωρίς να θυμίζει σε τίποτα την ομάδα που έπαιρνε πρωταθλήματα την προηγούμενη δεκαετία στην Ολλανδία, η Αϊντχόφεν βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, ενώ έχασε 2-0 από την τελευταία (!)Βάαλβαϊκ.

Την «κηδεία» στην ομάδα του Φίλιπ Κοκού, πρώην ηγέτη του συλλόγου, έκανε ο Σνο με τέρμα στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης και σαν να μην έφθανε αυτό, ο ίδιος παίκτης έβαλε την... ταφόπλακα στην PSV με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.

Έτσι, η μεγάλη νικήτρια του αγώνα πήρε μια σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Eredivisie, όμως παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.