Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2014

Βαστάει το «κάστρο»

Τη νίκη στο τσεπάκι της είχε η Λόκερεν μέχρι το 88’, όμως το «κάστρο» της Ζούλτε Βάρεγκεμ δεν έπεσε ούτε τώρα. Οι γηπεδούχοι «έκλεψαν» τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) δυο λεπτά πριν τη λήξη.

Τον βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να «κλέψει» η Ζούλτε Βάρεγκεμ (1-1) δυο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα και άφησε με την… όρεξη την Λόκερεν.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 11’ με τον Πέρσουνς (1-0) και να βάλουν δύσκολα στη Ζούλτε. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά νευρικό και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα ήταν ίδια. Η Λόκερεν ήθελε να κρατήσει το σκορ και η Ζούλτε ένα γκολ για να ξαναμπεί στο ματς. Από αυτή τη διαδικασία νικητές βγήκαν οι γηπεδούχοι, καθώς δυο λεπτά πριν τη λήξη του ματς σκόραραν (1-1) με τον Κάσερες. Έτσι η Ζούλτε κράτησε το αήττητο της έδρας της αλλά και τη διαφορά από την αντίπαλό της, στη Βαθμολογία.