Δευτέρα 3 Μαρτίου 2014

Ε-ε έρχεται η Μπάρτσα!!

Σιγά μην δεν εκμεταλλευόταν το ισόπαλο ντέρμπι της Μαδρίτης! Η Μπαρτσελόνα προσέφερε γκολ και θέαμα, επικρατώντας της Αλμερία (4-1) και πλησιάζοντας σε απόσταση… βολής τη Ρεάλ!

Ε-ε έρχεται η Μπάρτσα! (video)
Η Μπαρτσελόνα –προφανώς- δεν παραδίδει ποτέ τα όπλα.

Πόσω μάλλον όταν λίγες ώρες νωρίτερα Ατλέτικο και Ρεάλ έχουν μείνει στο 2-2.

Έτσι, οι Καταλανοί πήραν το «δωράκι» και με το υπέρ τους 4-1 κόντρα στην Αλμερία ανέβηκαν στη δεύτερη θέση και στο -1 από τη «βασίλισσα».

Μόλις στο 9’ ο Σάντσες έδειξε τις… άγριες διαθέσεις των «μπλαουγκράνα» κι άνοιξε το σκορ, για να έρθει –ποιος άλλος- ο Μέσι στο 24’ να εκτελέσει υποδειγματικά το φάουλ και να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Προς στιγμήν οι φιλοξενούμενοι έδωσαν ένα ενδιαφέρον στο ματς. Κι αυτό διότι τρία λεπτά μετά ο Τρουχίγιο μείωσε το σκορ! Κι ενώ τα πάντα κυλούσαν… ρευστά, στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Μαρτίνο έδιωξαν το όποιο άγχος υπήρχε. Αρχικά με τον Πουγιόλ να βρίσκει δίχτυα μετά από καιρό (83’) και στη συνέχεια τον Τσάβι να υπογράφει στην εκπνοή το τελικό 4-1!