Σάββατο 26 Απριλίου 2014

Έβγαλε τα… μάτια της η Έβερτον!!

Με δύο αυτογκόλ των παικτών της η Έβερτον γνώρισε την ήττα 2-0 από την Σαουθάμπτον στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 36ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Έβγαλε τα… μάτια της η Έβερτον!
Μπορεί να θέλει να πάρει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη νέα αγωνιστική σεζόν αλλά υπολόγιζε χωρίς τους… παίκτες της!

Στο παιχνίδι το οποίο άνοιξε την αυλαία της 36ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ η Έβερτον στάθηκε άτυχη καθώς γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από την Σαουθάμπτον με δύο αυτογκόλ!

Οι γηπεδούχοι βρέθηκε απρόσμενα μπροστά στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αλκαραθ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδα του.

Η Σαουθάμπτον διπλασίασε τα τέρματα της στο 31ο λεπτό με τον Κόουλμαν να πετυχαίνει το δεύτερο αυτογκόλ της ημέρας, και να διαμορφώνει το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Με την ήττα αυτή η Έβερτον παρέμεινε στην 5η θέση η οποία της δίνει ένα εισιτήριο για το Europa League της νέας αγωνιστικής σεζόν. Ωστόσο, το εάν η Τότεναμ επικρατήσει της Στόουκ στο μεταξύ τους παιχνίδι τότε θα μειώσει τη διαφορά με τα «ζαχαρωτά» στους τρεις πόντους.