Σάββατο 26 Απριλίου 2014

Γκολ εσείς; Γκολ κι εμείς

Χάρηκε δύο φορές, αλλά για...λίγο. Η Γκενκ προηγήθηκε κόντρα στη Ζούλτε Βάρεγκεμ, όμως η τελευταία βρήκε και τις δύο φορές τις απαντήσεις και τελικά μοιράστηκαν από ένα βαθμό (2-2) στα πλέι οφ Βελγίου

Από έναν βαθμό πήραν Γκενκ και Ζούλτε Βάρεγκεμ στην πέμπτη αγωνιστική της Jupiler League. Η φιλοξενούμενη Γκενκ μπήκε πιο αποφασισμένη και στα δύο ημίχρονα και κατάφερε να προηγηθεί στο 10’ με τον Εμπόγιο, αλλά και στο 56’ με τον Μπούφελ.

Η Ζούλτε όμως δεν την άφησε να… χαρεί για πολύ. Αρχικά έφερε το ματς στα ίσα με τον Αζάρ στο 20’, ενώ δέκα λεπτά μετά το δεύτερο γκολ της Γκενκ, ο Σιλά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Μετά απ’ το βαθμό που πήρε η Ζούλτε παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Γκενκ δεν κατάφερε να ξεκολλήσει απ’ την τελευταία.