Δευτέρα 28 Απριλίου 2014

Δεν σηκώνει κεφάλι ο Ολυμπιακός Βόλου!

Χωρίς νίκη για τέταρτο συνεχόμενο ματς στα play-offs της Football League έμεινε ο Ολ. Βόλου -που ολοκλήρωσε με δέκα- καθώς ήρθε ισόπαλος με τον Ηρακλή, ενώ έχασε πέναλτι στο φινάλε ο Κριστομπάλ.

Δεν σηκώνει κεφάλι ο Ολυμπιακός Βόλου
Εκτός των θέσεων που οδηγούν στη Superleague παρέμεινε ο Ολυμπιακός Βόλου, ύστερα από το εντός έδρας 1-1 με τον Ηρακλή, που είναι τελευταίος στη βαθμολογία των play-offs. Κοντά στη νίκη ήρθαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι, αλλά ο Μάρκεθ Κριστομπάλ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Μόνχε και το οποίο είναι αμφισβητούμενο.

Με δέκα παίκτες αγωνιζόταν η ομάδα της Μαγνησίας από το 27’, καθώς ο Δημήτρης Αρβανίτης υπέπεσε σε πέναλτι, σταματώντας την μπάλα εντός της περιοχής με το χέρι και αντίκρισε δεύτερη κίτρινη, ενώ η πρώτη ήταν έξι λεπτά νωρίτερα. Ο Πορτουλίδης ισοφάρισε σε αυτή τη φάση, ενώ ο Ολυμπιακός είχε μπει μπροστά στο σκορ, με αυτογκόλ του Σαββίδη στο 15ο λεπτό.