Δευτέρα 28 Απριλίου 2014

Και οι τελευταίοι έχουν ψυχή...!!

Τη νίκη στην έδρα της Χιμπέρνιαν πανηγύρισε η Χαρτς, η οποία έχει ήδη υποβιβαστεί, με σκορ 2-1 στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Και οι τελευταίοι έχουν ψυχή...
Την εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Χαρτς με σκορ 2-1 κόντρα στη Χιμπέρνιαν. Απογοητευμένοι αποχώρησαν οι φίλοι των γηπεδούχων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Με τον Κάλουμ Πάτερσον να είναι ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης η Χαρτς πανηγύρισε τη νίκη στην έδρα της Χιμπέρνιαν με σκορ 2-1 . Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τον 19χρονο Σκοτσέζο να ανοίγει το σκορ της αναμέτρησης στο 37’.

Οι παίκτες της Χιμπέρνιαν δεν κατάφεραν να αντιδράσουν με τον Πάτερσον να εκμεταλλεύεται την αδυναμία των γηπεδούχων να σκοράρουν, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο γκολ της Χαρτς, η οποία ήδη έχει υποβιβαστεί, απογοήτευσε τους φίλους της Χιμπέρνιαν που έφυγαν από το γήπεδο, πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Το γκολ της... τιμής για τους γηπεδούχους ήρθε από τον Φόρστερ στο 69’.