Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

«Φωτιά» η Μάλμε ενόψει Ολυμπιακού!!

Με ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο η Μάλμε συνέτριψε 4-1 τη Μιάλμπι, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος, δείχνοντας τα… δόντια της ενόψει του ματς με τον Ολυμπιακό για το Champions League!

«Φωτιά» η  Μάλμε ενόψει Ολυμπιακού!
Φοβού τη Μάλμε! Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League συνέτριψε 4-1 στην έδρα της τη Μιάλμπι, για την 26η αγωνιστική του σουηδικού πρωταθλήματος και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας +11 από τη δεύτερη Έλφσμποργκ, που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Μιάλμπι ήταν αυτή που είχε προηγηθεί στην αναμέτρηση με το γκολ του Μπλόμκβιστ στο 39ο λεπτό, με τον Φόρσμπεργκ να φέρνει το ματς στα ίσα στο 45’ και το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού ανέβασε στροφές με τον Ρόζενμπεργκ να της δίνει το προβάδισμα στο 64’ και τον Φόρσμπεργκ να σκοράρει άλλες δύο φορές (70’ και 90’), διαμορφώνοντας το τελικό 4-1. *Πηγή: sport-fm.gr*