Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

Η μία στα ύψη, η άλλη σε κρίση!!

Απλή και μετρημένη η Άουγκσμπουργκ, επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 1-0 στην «SGL Arena» απέναντι στην Χέρτα και φτιάχνει από νωρίς… κάβα για την παραμονή της. Σε κρίση η ομάδα του Βερολίνου.

Η μία στα ύψη, η άλλη σε κρίση
Επιστροφή στα «τρίποντα» για την Άουγκσμπουργκ, που επικράτησε 1-0 εντός έδρας απέναντι στην Χέρτα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Η ομάδα του Μάρκους Βάιντσιρλ έδειξε από τα πρώτα λεπτά ποιος είναι το αφεντικό στην «SGL Arena» στριμώχνοντας τους Βερολινέζους. Η πίεσε δεν άργησε να φέρει το λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων, που έκαναν πέναλτι, με το οποίο ο Φέρχεγκ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 27ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να έχουν τα ηνία μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο γκολ και το 1-0 δεν άλλαξε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, στρίμωξαν την Άουγκσμπουργκ όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων κατέβασε ρολά και δεν επέτρεψε στους αντίπαλους επιθετικούς να σκοράρουν, χαρίζοντας στην ομάδα του τη μεγάλη νίκη.