Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

Έκανε Ρε(ν)λανς η Μπορντό!!

Στις νίκες και παράλληλα στην κορυφή της βαθμολογίας επέστρεψε η Μπορντό, επικρατώντας 2-1 της Ρεν, στο «Σαμπάν Ντελμάς», με γκολ του Τουρέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Έκανε Ρε(ν)λανς η Μπορντό!
Πάτησε και πάλι κορυφή η Μπορντό! Χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Τουρέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι Γιρονδίνοι νίκησαν 2-1 τη Ρεν στο «Σαμπάν Ντελμάς» για την 8η αγωνιστική της Ligue 1 και επέστρεψαν –έστω και προσωρινά- στην πρώτη της βαθμολογίας.

Η Ρεν ήταν αυτή που απείλησε περισσότερο στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργώντας τις καλύτερες στιγμές για να ανοίξει το σκορ, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Καρασό, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε ισόπαλες (0-0) στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος ήταν η σειρά της Μπορντό να γίνει πιο πιεστική και μάλιστα να παίρνει το προβάδισμα στο 73’ με τον Καζρί, όμως επτά λεπτά αργότερα το γκολ του Αμπιμπού έφερε το ματς στα ίσα.

Όλα έδειχναν πως το 1-1 θα έμενε μέχρι το τέλος, αλλά ο Τουρέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη στους Γιρονδίνους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1!